Site Header & Navigation-Multilingual

Výběr jazyka

English

Recruiting Trends - Hero

NÁBOROVÉ TRENDYV KOSTCE

Stáhnout mzdový průzkum

Recruiting Trends - Block 1

Náborová aktivita firem roste napříč obory

Z pohledu pracovního trhu byl start roku 2021 v důsledku pokračující pandemie pomalý. V letních měsících se však nábory napříč specializacemi aktivně rozběhly a tento trend nadále pokračuje. Mezi zaměstnavateli převažuje optimismus a zájem o kvalifikované odborníky, otevírají se nová pracovní místa. Růst mezd v roce 2021 ohlásilo 80 % zaměstnavatelů, většinou na individuální bázi, za účelem motivace stávajících i nových talentů.

34%

společností v roce 2021 zvýšilo mzdy plošně

46%

společností v roce 2021 zvyšovalo mzdy na individuální bázi

Recruiting Trends Chart Recruiting Trends Chart

Recruiting Trends - Block 2

Jaká je motivace uchazečů ke změně zaměstnání?

Pokud se uchazeči rozhodují o změně místa, zajímají se především o pracovní náplň, možnost využití home office či flexibilního přizpůsobení pracovní doby. Klíčovým je také profesní a osobnostní růst ve firmě. Díky posilují roli vzdálené práce jsou uchazeči ochotni dojíždět do práce déle za předpokladu, že se bude jednat o omezený počet dní v týdnu.

Recruiting Trends Chart 2 Recruiting Trends Chart 2

Recruiting Trends - Block 3

ZÍSKEJTE MZDOVÁ DATA PRO 500 RŮZNÝCH PRACOVNÍCH POZIC

Recruiting Trends - Block 4

Home-office se stává obvyklým požadavkem na většině kvalifikovaných rolí

Není pochyb o tom, že pandemie změnila způsob naší práce navždy a hybridní pracovní model se stává trvalou součástí nabídky uchazečům. V případě změny místa je pro uchazeče nabízená flexibilita důležitá. Společnosti se na tento nový trend dokázaly rychle adaptovat a možnost práce z domova nabízí 90% dotázaných firem, více než polovina z nich dokonce bez stanoveného týdenního limitu.

51%

firem nabízí čerpání home office zcela flexibilně a nemá stanovené týdenní omezení

Form

Chcete se dozvědět více?

Získejte přehled o hlavních trendech pracovního trhu v jednotlivých oborech a úrovních mezd na stovkách kvalifikovaných pracovních pozic pro rok 2022, zpracovaných týmem našich odborných konzultantů. Průzkum zaměřený na náborové strategie a spokojenost zaměstnanců pak vznikl na základě dat poskytnutých více než pěti sty zaměstnavateli a téměř tisícem kvalifikovaných profesionálů.

Czech Salary Guide Cover
 
  • Potvrzuji, že jsem se seznámil/a a souhlasím s Podmínkami užití webu. Vyplněním tohoto formuláře prohlašuji, že jsem se seznámil/a a souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů.

Recruiting Trends - Bottom Banner

Footer Careers