Inflace a mzdy v roce 2022

Report: Inflace a mzdy v roce 2022

 

Dle původních predikcí z konce roku 2021 plánovala většina společností přilepšit svým zaměstnancům na mzdě v průměru o 6 %. Rychlost, s jakou stoupala inflace s koncem roku 2021 z důvodu neočekávané energetické krize, dále umocnily události z února 2022 - invaze na Ukrajinu, a s ní související růst cen dodávek zboží a komodit, především pak ropy a zemního plynu, prudké zdražení potravin nevyjímaje.
 
Na tuto situaci zareagoval i pracovní trh. Těžce nabytá ochota kandidátů z roku 2021 ke změně pracovního místa v době „postcovidové“ se opět utlumila. 
 
V počátku letošního roku tento trend nebyl až tak patrný, nicméně když se ukázalo, že problém vysoké inflace přetrvává, začali uchazeči na kvalifikovaná pracovní místa své mzdové požadavky navyšovat. To potvrzuje 70 % zaměstnavatelů, kteří se zúčastnili průzkumu Hays v květnu 2022. Do průzkumu se zapojilo 417 firem působících převážně v Praze (72 %), na další regiony České republiky pak připadá 28 % respondentů.
 
Plné znění reportu si můžete stáhnout zde a získat tak podrobnější informace i aktualizovaný odhad růstu mezd na kvalifikovaných profesích v roce 2022.
 

CZ_RB_Social

Spojte se s námi na sociálních sítích

    

CZ_RB_Salary guides

Mzdové průzkumy

Stáhněte si aktuální mzdový průzkum pro letoční rok a získejte informace o trendech v konkrétních sektorech a úrovních mezd nabízených na jednotlivých rolích.

CZ_RB_RegisterJob

 

Registrujte pracovní nabídku

Hledáte zaměstnance? Spojte se s námi, abychom společně vyřešili vaše náborové potřeby.