Blogy

10 znamení, že Váš pohovor šel dobře

Pocit, který se dostaví po absolvování pohovoru je vcelku unikátní. Máte za sebou přípravu, možná i mírný stres z toho, že nevíte, co přesně Vás čeká. Pak jste se sebe museli v krátkém čase vydat to nejlepší a pak zajisté přišla úleva, že máte vše za sebou.

Po chvíli vám samozřejmě mohou přijít na mysl otázky, jak pohovor vlastně proběhl. I když vám vaše intuice říká, že jste si na pohovoru vedli dobře, začnete po chvíli přemýšlet o svých odpovědích na kladené otázky. Níže můžete najít několik signálů, které vám pomohou rozpoznat, že váš pohovor proběhl úspěšně.

1. Pohovor trval déle, než jste očekávali

Váš konzultant vám naznačil, jak dlouho bude zhruba pohovor trvat. Pokud pohovor proběhl v tomto časovém úseku nebo i déle, je to velmi dobré znamení. Čas vašeho potenciálního manažera je jistě drahý, obzvlášť pokud momentálně shání do týmu více kolegů. Pokud s vámi tedy strávili tolik času, zřejmě se vám podařilo zaujmout.

2. Pohovor proběhl formou konverzace, nejednalo se pouze o odpovědi na dotazy

Bylo pro vás snadné odpovídat na otázky, které vám byly kladeny? Cítili jste se během pohovoru uvolněně? Pokud ano, jistě  jste zanechali dobrý první dojem a prokázali jste, že si dokážete rychle vybudovat interpersonální vztahy. To je ukazatelem, že můžete dobře vycházet i s dalšími členy týmu.

3. Bylo vám řečeno, jaké by byly VAŠE úkoly v této roli

Během popisu zodpovědností na pozici použil Váš potenciální manažer či personalista fráze jako například „v této roli by se od Vás očekávalo…“ místo toho, aby řekl „od úspěšného kandidáta by se očekávalo..“ Následně Vám také vysvětlil všechny podrobnosti a úkoly, které byste měli na této pozici na starosti. Toto značí, že si vás dokážou představit jako člena týmu a chtějí, abyste získali maximum informací.

4. Reakce manažera

Měli jste pocit, že během pohovoru byl Váš potenciální nadřízený spokojen s Vašimi odpověďmi? Zamyslete se nad jeho řečí těla a také nad jeho reakcemi.

Pokud přikyvoval, souhlasil s tím, co jste říkali a po vašich jednotlivých odpovědích vám vždy dodal pozitivní zpětnou vazbu nějakou souhlasnou reakcí, naznačuje to, že jste zabodovali. Pokud Vás i při delší odpovědi povzbudil, ať mluvíte dále, zřejmě se mu Vaše odpovědi zamlouvaly. .

5. Zaujala Vás nejen role, ale i společnost jako taková

Vyšli jste z pohovoru nadšení a cítili jste se dobře v celé společnosti? Hovořil manažer o všech aspektech role, o společnosti, o možnostech kariérního růstu nebo třeba o nabízených benefitech? Stručně řečeno, strávil manažer zhruba stejně času tím, že se Vám pokoušel „prodat“ danou roli jako vy jste se pokoušeli prodat sebe?

Pokud ano, pravděpodobně jste se manažerovi zalíbili a cítí, že byste mohl být vhodným kandidátem. Jestliže manažer spojoval vaše dovednosti a zájmy s požadovanými aspekty pro roli, nejspíše vám naznačuje, že právě vy byste byli pro tuto práci ti praví.

6. Dostali jste odpovědi na všechny Vaše otázky

Pokud jste se na pohovoru líbili, pravděpodobně Vám chtěl manažer poskytnout co nejdetailnější odpovědi na vaše otázky. Pokud se po každé odpovědi na vaši otázku ujišťoval, zda je vám vše jasné, je to dobré znamení, že na vás chtěl udělat dobrý dojem.

7. Manažer projevil zájem představit vás potenciálním kolegům či nadřízeným

Pokud vás váš potenciální nadřízený chtěl na konci pohovoru seznámit s ostatními zaměstnanci, je to další důkaz, že jste na pohovoru zaujali. To samé platí i u situace, pokud jste byl seznámen s dalšími nadřízenými s rozhodovací pravomocí. Jejich program je většinou velmi nabitý, pravděpodobně chtěl váš potenciální nadřízený ušetřit čas a ukázat jim, že vy jste tou správnou volbou. Jestliže jste jak na kolegy či na manažery společnosti udělali dobrý dojem, máte téměř vyhráno.

8. Na konci vám byly položeny „závěrečné otázky“

Otázky, které vám budou položeny na konci pohovoru, se pravděpodobně budou týkat vaší výpovědní doby a potenciálního nástupu. Můžete být také dotázáni, jestli vás role stále zajímá nebo jestli se účastníte ještě nějakého dalšího výběrového řízení. Všechny tyto otázky naznačují, že o vás společnost má zájem a chtěli by, abyste ohledně nabízené role smýšleli stejně.

9. Manažer vám přiblížil další kroky výběrového řízení

Jakmile se pohovor bude chýlit ke konci, personalista či váš potenciální nadřízený vám vysvětlí, jak bude probíhat další fáze výběrového řízení a za jak dlouho by se vám ze společnosti měli ozvat. Dalším dobrým znamením je, pokud vás personalista vyzve k tomu, abyste mu napsali či zavolali, pokud vám nebude něco jasné nebo budete mít další doplňující dotazy. Toto gesto naznačuje, že si personalista přeje, abyste měli absolutně jasno v tom, co konkrétně obnáší a jestli je pro vás tou pravou.

10. Manažer dal pozitivní zpětnou vazbu vašemu konzultantovi

Mluvili jste po pohovoru se svým konzultantem? Pokud společnost krátce po vašem pohovoru poskytla vašemu konzultantovi pozitivní zpětnou vazbu, znamená to, že sice musí pokračovat v pohovorech s jinými kandidáty, ale chce, abyste věděli, že vaše šance k získání této pozice jsou opravdu velké.
 

Výše uvedené body nejsou samozřejmě absolutním potvrzením toho, že jste prošli do další fáze výběrového řízení a určitě kvůli nim nezastavujte celý proces hledání vašeho nového zaměstnání.

Pomocí těchto signálů můžete rozpoznat, jaký pocit měla z pohovoru druhá strana, zda se vám dařilo. Zajímejte se o zpětnou vazbu od svého konzultanta, co konkrétně jste na pohovoru udělali správně a v čem byste se případně mohli ještě zlepšit.


Lucie Veselá

Team Leader, Hays Sales & Marketing
Profil autora na LinkedIn

 

00

CZ_RB_Social

Spojte se s námi na sociálních sítích