Blogy

Jak se připravit na vyjednávání o vyšší mzdě

Vaše práce vás baví. Do firmy se perfektně hodíte, své dovednosti jste postupem času vypilovali takřka k dokonalosti a žádný cíl či úkol pro vás není nepřekonatelnou překážkou. Čas vašeho ročního hodnocení se blíží a kontinuálně rostoucí ceny vás začínají finančně vyčerpávat. Jak tedy požádáte o zvýšení mzdy, které si za váš výkon zcela jistě zasloužíte?

Pro většinu lidí je těžké požádat o zvýšení mzdy. Dokonce i během pravidelného hodnocení vašich aktivit. Proto vám přinášíme několik tipů, které vám pomohou proměnit umění vyjednávání o mzdě ve vědu.
Následující doporučení můžete použít jako vodítko, ale nebojte se experimentovat – najít správné a efektivní řešení vyžaduje výzkum, přípravu a vytrvalost.

To správné číslo

Jaká je vaše současná mzda ve srovnání s lidmi, kteří vykonávají podobnou roli? Pomocí našich Mzdových průzkumů můžete získat přehled o nejvyšších, typických a nejnižších mzdách nabízených na vaší pozici. Následně se informujte, jak jsou ve vaší společnosti nastavena pravidla pro zvyšování mezd a promluvte si s někým z HR, jak se pohybují úrovně mezd a jejich navyšování na vaší roli.

Jakmile zjistíte to vaše správné číslo, připravte si také záložní plán, na meeting však přijďte s jasnou první volbou a konkrétním číslem. Záložní plán může být nižší suma v kombinaci s dalšími výhodami, jako je například flexibilnější pracovní doba nebo vyšší bonus – myslete na to, co je pro vás nejdůležitější.

Poznejte své publikum

Pokud se chystáte vyjednávat o zvýšení mzdy, měli byste vždy mluvit se svým manažerem osobně a téma tohoto meetingu by nemělo být pro manažera překvapením. Schůzku sjednejte třeba emailem, aby s ní skutečně počítal. Nejlepšími dny jsou v tomto případě úterý, středa nebo čtvrtek. Ve e-mailu uveďte, o čem byste chtěli se svým šéfem mluvit, aby i on měl čas se před schůzkou připravit.

Není dobré se do podobných debat pouštět uprostřed velkého projektu nebo když se v práci objeví problém. Prosinec bývá ve většině odvětví perfektní. Navíc všichni myslí na blížící se svátky, čas strávený s rodinou a další zábavu – včetně vašeho šéfa!

Budujte svou značku

Svou žádost postavte na pevném základu. Na konkrétních příkladech demonstrujte, čeho jste dosáhli. Nemluvte jen o rostoucích životních nákladech, inflaci nebo o tom, že pracujete dobře.

Vzpomeňte si na zásadní okamžiky v uplynulých měsících a zdůrazněte, jak jste si vedli. Pochopením vaší role ve vaší společnosti a znalost toho, co týmu přinášíte, umocní vaše sebevědomí při vyjednávání.

Dejte vašemu jednání formu

Připravte si body, které během meetingu budete chtít prodiskutovat. Nebojte se jít nad rámec připravené struktury, konkrétní příklady, kterými prokážete vaše úspěchy, to dá vašemu setkání formu, kterou si zaslouží. Popište, co jste dělali, proč to fungovalo a v čem tkví přidaná hodnota, kterou firmě přinášíte. Níže uvedené příklady vám mohou napovědět:
 
  • Získali jste pro firmu více obchodních příležitostí nebo jste překročili stanovené cíle?
  • Získali jste další pracovní povinnosti nebo novou kvalifikaci?
  • Podařilo se vám úspěšně zrealizovat konkrétní projekt?

Zachovejte klid

Na vaši schůzku přijďte připravení, nejlépe, vaši argumentaci si předem nacvičte. Mluvte pomalu a klidně. Vzpomeňte si na moderátory zpravodajství – mluví jasně a vážně, aby mohli sdělit fakta nezaujatým způsobem.

Neobávejte se toho, že budete nervózní, to se dá očekávat. Vaši schůzku začněte neformálně, abyste se dostali do správného rozpoložení.
Jakmile se pustíte do vašeho hlavního tématu, držte své emoce na uzdě – je to určitá forma obchodního jednání. Dejte si pozor, abyste nepůsobili tak, že se za svou žádost musíte omlouvat nebo cítíte vinu kvůli tomu, o co žádáte – víte, že si to zasloužíte.

Po schůzce

Zapište si vše, co bylo na schůzce probráno, a pošlete krátký následný e-mail včetně vaší argumentace, kterou jste si připravili, třeba ve formě krátké prezentace. Stručný a přesný podklad zvýší vaše šance na získání mzdy, kterou hledáte. Zdokumentování jednotlivých bodů usnadní manažerům rozhodovací proces a zajistí, že v dalších krocích nebude prostor pro nedorozumění.

Trpělivost je ctnost

Dejte svému manažerovi čas na posouzení vašeho návrhu, ale vzájemně se dohodněte na termínu. Chápejte, že i pro něj je to situace, kterou musí zvážit – zda skutečně věří, že si vyšší mzdu zasloužíte, musí přezkoumat svůj rozpočet, promluvit si s HR a připravit potřebnou dokumentaci, než se potenciální zvýšení mzdy stane oficiálním.

Pokud se dočkáte kladné odpovědi, prohlédněte si nabídku, jestli odpovídá vašemu očekávání a pamatujte, že ji nemusíte hned přijímat. 
Pokud bude odpověď na vaši žádost záporná, nepřijímejte porážku. Požádejte o další schůzku, která vám poskytne čas na shromáždění dalších důvodů o tom, proč by finální rozhodnutí mělo být jiné. Vzpomeňte si svou záložní strategii o výši mzdy a dalších benefitů? Nyní ji můžete aplikovat.

Co dál

A konečně, peníze navíc obvykle znamenají více povinností, takže se ujistěte, že jste spokojení a máte kapacitu a schopnosti je plnit. Požádejte o další školení, pokud si myslíte, že je potřebujete, řekněte si o relevantní kurzy, ať už interní nebo externí.

Pokud dojde k nejhoršímu a vy nedostanete to, co chcete, získáte alespoň náskok při hledání své další práce, pokud se k tomuto kroku rozhodnete. Díky vaší přípravě a prezentaci s jasnými příklady vašich zkušeností a úspěchů bude aktualizace vašeho životopisu a následné pohovory hračkou.

Nakonec, zůstaňte zdravě sebevědomí a věřte v sebe sama a své schopnosti – ať se stane cokoliv, udržet si pozitivní a profesionální přístup vám z dlouhodobého hlediska pomůže.

Přejeme mnoho úspěchů!
 

Jana Vytásková

Senior HR Business Partner, Hays Czech Republic
Profil autora na LinkedIn

 

00

CZ_RB_Social

Spojte se s námi na sociálních sítích