Lov nové práce začíná!

Lov nové práce začíná!

 

Jaro je tu, a s ním přicházejí Velikonoce. Je to nejen skvělá příležitost k odpočinku, příležitost zabavit se společnými svátečními aktivitami s rodinou, je to ale i dobrá příležitost zamyslet se nad svou kariérou a zahájit lov lepší pracovní nabídky.

Zatímco Vaši konkurenti hledají velikonoční vajíčka na zahradě, vy můžete najít ideální příležitost a další kariérní směr. Nejen že nepřiberete, nakonec možná budete do budoucna o něco spokojenější.

Proto vám přinášíme naše čtyři speciální velikonoční vajíčka – čtyři užitečné tipy pro Vaši další kariéru.

 

1. Mějte jasné cíle

Zamyslete se nad tím, co jste doposud dělali: co fungovalo a co ne? Tento víkend může být tím pravým, kdy si ujasníte to, čeho chcete dosáhnout. I když není vzhledem k okolnostem reálné zaměřit se na smluvení pracovního pohovoru na příští týden, můžete si za svůj cíl stanovit projít dostupné pracovní nabídky a během velikonočních svátků na nějaké odpovědět. Ale protože každý pracuje jinak, klíčem je stanovit si pro sebe realistické cíle.

2. Identifikujte příležitosti

Možná Vás už Vaše ideální práce napadá, vždy je ale dobré nechat si otevřené možnosti. Existuje mnoho rolí s podobnými funkcemi, ale s různými názvy. Pokud jste neúspěšně aplikovali na jeden typ rolí, měli byste změnit taktiku a vrátit se k základům. Přemýšlejte o svých silných a slabých stránkách a o tom, jak je spojit s prací, která bude pro vás tou pravou.

Udělejte si dostatek času na procházení popisů pozic, které Vás zajímají, identifikaci požadavků a posuďte, do jaké míry jim vyhovujete. Podle toho zvolte okruh nabídek, na které se dále zaměříte, na které bude odpovídat.

3. Vypilujte svůj životopis

Našli jste jednu nebo více pracovních nabídek, o které se chcete ucházet? Výborně! Pamatujte však na zásadní věc - nikdy neposílejte do všech společností stejný, obecný životopis. Mějte na paměti, že po velikonoční přestávce bude mnoho zaměstnavatelů zaplaveno životopisy a že jim může trvat déle než je běžné, než stihnou všechny žádosti projít a zpracovat. Budete tedy muset vyniknout.

Vždy se snažte přizpůsobit svůj životopis tomu, co vidíte v požadavcích. Takže neváhejte a nezapomeňte přidat relevantní odborné znalosti, kterými disponujete, a některé výsledky z vašich předchozích zaměstnání, které mohou být k dané pozici relevantní. Pokud jste absolvent a nemůžete uvést konkrétní příklady, nepropadejte panice. Místo toho uveďte příklady dovedností, které jste použili na univerzitě, co bylo jejich výsledkem a jak se projevily do Vašeho zájmu o tuto oblast.

V případě, že firma očekává dovednost, kterou nemáte, nezoufejte. Nikdy není pozdě se učit.

4. Zpomalte a odpočiňte si

Neztrácejte hledáním zaměstnání a aplikováním na pozice celý víkend. Udělejte si čas pro sebe, kdy přestanete myslet na vše, co souvisí s prací. Každý potřebuje čas, aby si našel svou další cestu a cíl připravte se na další kroky, kterými se vydáte po velikonoční přestávce.

Místo toho, abyste hledání dále zintenzivnili, zpomalte a udělejte od pracovních záležitostí krok zpět. Později znovu zvažte veškeré důležité aspekty a dopřejte si čas na jejich zhodnocení. Pak zjistíte, že jste připraveni a v mnohem lepší mentální kondici, až se v úterý budete vracet zpět do reality.

CZ_RB_Social

Spojte se s námi na sociálních sítích