Jak na vyvážený pracovní a soukromý život

Jak na vyvážený pracovní a soukromý život

Nesporným faktem je, že generace Y je nesmírně vytížená: zařizuje si bydlení, často se jedná o mladé rodiče, starají se o domácnost a zároveň chtějí budou svou kariéru. Na odpočinek už pak mnoho času nezbývá, takže musíte být časově efektivní!

Podle studie zveřejněné v roce 2007 americkým psychologickým institutem, více než 50% všech zaměstnanců uvádí, že jejich zaměstnání zasahuje do jejich soukromého života, zatímco 47% zaměstnanců tvrdí, že jejich soukromý život zasahuje do jejich kariéry. Velmi často se však zdá, že den nemá dostatek hodin k tomu, abychom stihli vše, co je potřeba. Tak jak to zvládáte vy?

Nebojte se požádat o pomoc

Africké přísloví říká: "Dítě vychovává celá vesnice." Nebojte se požádat o pomoc své rodiče, najmout si opatrovníky nebo si některé domácí zodpovědnosti rozdělit mezi partnery v domácnosti. Není potřeba cítit se provinile, zůstane-li zachována rozumná rovnováha, bude to ku prospěchu rodiny i dětí. Sjednejte si výpomoc s úklidem či žehlením a neobávejte se, pokud neušetříte se své mzdy tolik peněz, kolik byste chtěli. Toto jsou Vaše nejrušnější léta a vy je překonáte.

Udělejte si včas přestávku

Odpočinek v pravý čas je všeobecně prospěšný. Pokud jste „v pohodě“, budou spokojené vaše děti i vaše okolí, získáte více inspirace pro práci. Takže využijte vyšetřený volný čas co nejlépe, abyste se mohli věnovat chvíli jen sami sobě a svým zájmům.

Vyrovnejte svůj soukromý a profesní život

Dosažení dobré rovnováhy mezi vaším soukromým životem a profesionálním životem nutně neznamená rovnoměrně rozdělovat čas. Existují chvíle, kdy váš profesní život bude vyžadovat větší zapojení a závazky. Jindy můžete být zaneprázdněni méně a získáte tak příležitost strávit více času se svou rodinou a přáteli. Je na vás, abyste definovali správnou rovnováhu ve správný čas.

Přizpůsobte si pracovní dobu

Mnoho společností nabízí různé možnosti, aby tak usnadnili nastavení rovnováhy mezi soukromým a pracovním životem svých zaměstnanců. Ujistěte se, že znáte všechny možnosti, které se nabízí na vašem pracovišti. Ztrácíte příliš mnoho času cestováním z domova do práce? Možná můžete pracovat některé dny z domova a nebo si pracovní dobu upravit. Pokud máte pocit, že vaše každodenní cestování je příliš dlouhé a není možné jej snížit, možná budete chtít zvážit přechod k jinému zaměstnavateli, nejprve však zkontrolujte všechny možnosti.

Spojte se s ostatními "supermany"

Podle psychologů je třeba, aby lidé „dobíjeli baterie“ na všech úrovních. Takže do akce! Dělejte nějaké sporty, zařiďte si členství v nějakém zájmovém klubu, naplánujte si svůj čas! Seznamte se s novými lidmi a sdílejte společné zájmy. Připojte se k některému zajímavému online fóru, které se týká témat vašeho zájmu. Výměna názorů a nápadů vám pomůže získat potřebný klid.

add this

|