OD ZASTARALÉ
TECHNOLOGIE
SMĚREM K NESTÁRNOUCÍ

Plně funkční infrastruktura a inovativní výhledová strategie jsou nezbytné pro budoucí růst Vaší společnosti. Zastaralý hardware představuje riziko pro vaše plány v oblasti digitální transformace.

Abyste udrželi krok s nejnovějšími inovacemi ve vývoji softwaru, systémů a migrace do cloudu, budete potřebovat ty správné lidi na sledování, údržbu a vývoj Vaší infrastruktury, kteří zajistí efektivitu a přesvědčí se, že vaše technické zázemí je adekvátní k tomu, aby nic neomezovalo Váš výkon nebo Vaše cíle. Pro staré technlologie již není prostor, otevíráme se novým příležitostem.

Najdeme Vám talenty, které potřebujete

Ať už hledáte inženýra pro infrastrukturu, síťového inženýra či vedoucího v tomto oboru, my víme, jak najít a přilákat ty největší talenty. Netvrdíme, že je to snadné. Ale naše celosvětová databáze a kontakty se specializovanými lokálními komunitami technologických talentů nám umožňují čelit takovým výzvám.

Máme výhodu v tom, že jsme s těmito odborníky, kteří Vám pomohou uspět v nové éře, již v kontaktu.

Můžete nám zavolat nebo poskytnout Vaše kontaktní údaje a my Vám zavoláme zpátky.

  • Potvrzuji, že jsem se seznámil/a a souhlasím s Podmínkami užití webu. Vyplněním tohoto formuláře prohlašuji, že jsem se seznámil/a a souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů.

Responsive Image
  Posilování IT infrastruktury, eliminace rizik kybernetické bezpečnosti, nízké náklady a lepší výkon, to vše získává nebývalou důležitost. Proto není žádným velkým překvapením, že poptávka po odbornících na infrastrukturu vylétla vzhůru.

Kvůli tomu, že se projekty digitální transformace posouvají dále a společnosti se pokoušejí realizovat ještě flexibilnější, méně centralizované fungování pomocí cloudu, tato roustoucí poptávka přetrvá i nadále.  
Maria Myshchenko
IT Consultant

Zodpovíme všechny Vaše otázky ohledně infrastruktury

Mám na infrastrukturu najmout raději kontraktora nebo trvalého zaměstnance?

V oblasti infrastruktury můžete najít jak kontraktory, tak i trvalé pracovníky. Tady záleží na typu práce, kterou potřebujete udělat. V případě počátečních fází projektů digitální transformace, jako je rychlý rozjezd systémů a zařízení zajišťujících práci na dálku, je možná lepší najmout si kontraktora.
 
Pro role, které vyžadují trvalejší údržbu služeb jsou však vhodnějším řešením zaměstnanci na dobu neurčitou.  V prvé řadě však je nutné myslet na jednu věc: všichni tito odborníci jsou velmi žádaní a konkurence je obrovská. Musíte jednat rychle. Udělejte si nejprve plán náboru nových talentů a neotálejte s hledáním vhodného pracovníka.

Jakou mzdu bych měl/a nabídnout odborníkovi na infrastrukturu?

Informace o mzdách odborníků v oblasti infrastruktury naleznete v mzdovém průzkumu Hays.

Jaké měkké dovednosti mám hledat u odborníků v oblasti infrastruktury?

Kromě prokazatelných dovedností ve svém oboru také rostou požadavky zaměstnavatelů na konkrétní technické dovednosti, především v oblasti kybernetické bezpečnosti, zejména u společností, které již fungují zcela na dálku a potřebují zajistit bezpečnost.
 
Ale nezapomínejte na měkké dovednosti. To je ten rozhodující faktor, který odlišuje skvělého zaměstnance od průměrného. Hledejte někoho, kdo má nejen jasnou vizi a schopnost řídit plynulou technologickou transformaci, ale také schopnosti komunikační a manažerské a umí tak fungovat jako spojující článek mezi provozem a vývojem softwaru.

Jak mohu posoudit, zdali mají odborníci na infrastrukturu ty správné dovednosti?

Z životopisu a technického testu samozřejmě poznáte, jestli mají základní technické dovednosti a kvalifikaci. Ale když posuzujete širší škálu dovedností, klíčový je pracovní pohovor.
 
Ptejte se na jejich zkušenosti v podobných rolích při vytváření či podpoře při vytváření systémů. Zjistěte, jak zvládají manažerské řízení v operativě a také ve vývoji.
 
Ujistěte se, že jsou suverénní v komunikaci, schopní spolupracovat a zajistit si podporu nejen technických odborníků, ale i pracovníků, kteří nemají takové technologické znalosti.
 
Nakonec se ujistěte, že váš uchazeč zná problematiku infrastruktury z technického hlediska dostatečně detailně, včetně datových center a cloudu.

Je konkurence v oblasti náboru odborníků na infrastrukturu vysoká?

Rozhodně. Zaměstnavatelé ze všech oborů a odvětví se na nás obracejí, abychom jim pomohli získat odborníky na infrastrukturu, kteří jim pomohou rozběhnout rozsáhlé programy digitální transformace nebo opravit trhliny v jejich technologické infrastruktuře, které se projevily při rozsáhlých změnách, které přinesl Covid-19.
 
Poptávka po pracovnících na pozice inženýrů, manažerů a architektů infrastruktury je obzvlášť vysoká. Navíc, v důsledku masového zavádění práce na dálku a pokračující migrace do cloudu, jsou specializovaní dodavatelé infrastruktury stále velmi žádaní, protože stále budují nová zařízení.
 
To samé platí o inženýrech v druhé podpůrné linii. Pokaždé, když se něco nového zavádí, objevují se obdobné komplikace.