POTŘEBUJETE SPRÁVNÉ LIDI,
KTEŘÍ BUDOU PŘED HACKERY
O KROK NAPŘED

Neustále narůstá rafinovanost a rozsah rizik a hrozeb, které digitální revoluce přináší.

Potřebujete odborníky, kteří jim zvládnou čelit a kteří mají schopnosti minimalizovat tato rizika pomocí nejnovějších technických, procesních a behaviorálních kontrolních postupů.

V problematice kybernetické bezpečnosti je potřeba, aby společnosti neustále udržovaly krok s dobou, stejně jako profesionálové, kteří tyto technologie vyvíjejí.

Najdeme Vám talenty, které potřebujete

Odborníci, kteří jsou schopni řešit problémy a mají zkušenosti s nejnovějšími technologiemi jako je cloud a umělá inteligence (AI) k budování automatizovaných bezpečnostních systémů, si najdou zaměstnání pravděpodobně nejrychleji.

Proto je naše rozsáhlá síť kontaktů napříč celou technologickou komunitou tak důležitá.  I v tak rychle se rozvíjejícím odvětví jako je kybernetická bezpečnost, vždy dokážeme najít výjimečné lidi.

Ať už jste mezinárodní společnost, malá či střední firma nebo teprve začínáte a máte chuť růst, my máme odborníky, kteří ochrání Vaše data i Vaši pověst.

Můžete nám zavolat nebo nám poslat  Vaše kontaktní údaje a my Vám zavoláme zpátky.

  • Potvrzuji, že jsem se seznámil/a a souhlasím s Podmínkami užití webu. Vyplněním tohoto formuláře prohlašuji, že jsem se seznámil/a a souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů.

Responsive Image
  Kybernetická bezpečnost je opět středem pozornosti. Mnoho obchodních modelů je teď už zcela nebo částečně online a tak minimalizace bezpečnostního rizika cloudových systémů začíná nabývat na důležitosti a není pochyb o tom, že investice do této oblasti budou pokračovat. .

Vznikla tak velká poptávka po odbornících na oblast kybernetické bezpečnosti s cílem prevence narušení bezpečnosti dat. Díky tomu je pracovní trh talentů v této oblasti nyní vysoce konkurenční. 
Klára Antošová
Senior Consultant

Odpovědi na Vaše otázky o kybernetické bezpečnosti

Je na trhu hodně odborníků na kybernetickou bezpečnost, kteří právě teď hledají práci?

Bohužel ne. Boj o talenty je nelítostný. Je těžké najít dobré odborníky na kybernetickou bezpečnosti, obzvlášť, když vezmete v úvahu zvyšující se sofistikovanost kybernetických hrozeb a s tím související potřebu neustále zdokonalovat své schopnosti, aby bylo možné implementovat bezpečnostní protokoly, které jim zabrání.

Jakou kvalifikaci mám požadovat u odborníků na kybernetickou bezpečnost?

Pro technické pozice se vyžaduje důkladné pochopení principů síťování, např. CCNA. Pro vyšší pozice jsou pak kvalifikace typu CEH, CISSP, CISM, CRISC a CISA spolehlivým ukazatelem toho, že jde o všestranné profesionály.

Když nabírám odborníky na kybernetickou bezpečnost, mám se zajímat jen o technické dovednosti?

Technické dovednosti jsou důležité, ale musíte hledat také ten správný poměr měkkých dovedností: nejlepší odborníci na kybernetickou bezpečnost, obzvlášť ti výše postavení, potřebují vynikající manažerské schopnosti, komunikační a jiné podobné měkké dovednosti. Osobní vlastnosti jako je důraz na detail, snaha o zvyšování kvalifikace a schopnost řešení problémů Vám také pomohou doplnit váš security tým tím pravým kandidátem.

Jak mohu, kromě zajímavé mzdy, přilákat tyto odborníky?

Je jasné, že konkurenceschopná mzda je nezbytná a Vaše nabídka by měla být srovnatelná s ostatními. Ale kromě toho uchazeči uvítají i možnosti školení a kurzů, např. nabídku zaplacení kvalifikace jako je CISM a CISSP a také poskytnutí volna na absolvování těchto kurzů.
 
Ocení také, když jim umožníte navštěvovat konference, setkání, události a veletrhy z oblasti kybernetické bezpečnosti zaměřené na konkrétní oblasti trhu, jako je FinTech, HealthTech, či události týkající se rizik nebo ofenzívy. Mimo to, flexibilní pracovní doba je v podstatě nezbytností.
 
Nakonec je třeba zdůraznit, že Vaše společnost si je vědoma strategické důležitosti týmu kybernetické bezpečnosti, který zdaleka nehraje jen podpůrnou roli.

Jak mohu správě vybrat odborníky na kybernetickou bezpečnost, abych si byl/a jistý/á, že najímám tu správnou osobu?

Tady není rozhodující, jestli někdo má zkušenosti v tomto konkrétním odvětví, protože taková podmínka dramaticky snižuje počet potencionálních uchazečů a většina těchto zkušeností je vysoce přenositelná. Měli byste posoudit technické schopnosti uchazečů a jejich kvalifikaci a ideálně i připravit nějakou formu technického testu.
 
Avšak, jakmile se přesvědčíte, že mají ty správné technologické dovednosti: neřešte příliš životopis a promluvte si s nimi.
 
Zjistěte, jestli umí dobře a srozumitelně komunikovat, zeptejte se na problémy, které se jim v práci podařilo překonat, abyste zjistili, jaký je jejich přístup a jak jsou pohotoví, a jestli a jak se ve volném čase zajímají o nejnovější trendy v oblasti bezpečnosti.